O nás

Spoločnosť K_CORP

bola založená v roku 2002, jej hlavnou myšlienkou bolo a je poskytovanie KOMPLEXNÝCH IT SLUŽIEB. Na začiatku to bol veľmi odvážny cieľ, ktorý sa nám postupne podarilo naplniť. Naša predstava bola, aby zákazník mal len jedno „telefónne číslo“, na ktoré keď zavolá tak bude mať vyriešene všetky požiadavky spojené nie len s fungovaním informačných technológií ale aj ich rozvojom.

Určite k biznisu patrí šťastie a my sme ho mali. V čase kedy sme začali podnikať bol relatívne veľký prílev zahraničných investícií, ktoré sa nám podarilo získať do nášho portfólia a na základe dobrých skúseností s našimi službami prichádzali ďalšie a ďalšie. Dnes poskytujeme rôzne druhy služieb pre viac ako 100 zákazníkov pôsobiacich na celom Slovensku. Sme hrdí na to, že zamestnávame približne 50 kvalitných IT odborníkov pôsobiacich na rôznych úrovniach a projektoch.

onas-profile-2 kosalko

Forma spolupráce

Nákup

Nákupom si tovar kupujete a stáva sa automaticky výlučne vašim majetkom. Zodpovednosť za starostlivosť, údržbu a servis prechádza na vaše plecia, tak ako i všetky práva a povinnosti s kúpou spojené.  Zároveň s ním môžete nakladať podľa vašich predstáv, kľudne ho aj obratom predať. Teda jednoducho je naveky váš,  v dobrom i zlom.

Prenájom

Neviete sa rozhodnúť, tak si produkt či službu jednoducho požičiate. Pri prenájme sa ale tovar nestáva vaším majetkom. Výhoda však spočíva v jeho užívaní len na vopred naplánovanú a dohodnutú dobu, za ktorú platíte presne dohodnutú sumu v pravidelných platbách. Tým dochádza k optimalizácií vašich nákladov v operatívnej časti (OPEX) . Zároveň zodpovednosť za tovar ostáva na strane poskytovateľa. Po skončení dohodnutej doby prenájmu je možné tovar vrátiť, ho odkúpiť prípadne znova prenajať.  K prenájmu si môžete pripojiť aj nejakú službu (napr. zrýchlený servis) či doplnkovú výbavu. Rozhodnutie ostáva na vás.

Outsourcing

Ak vašim cieľom je komplexná služba, nie tovar samotný, je outsourcing pre vás to pravé. Jeho najväčšou výhodou je flexibilita a bezstarostnosť. Nepotrebujete počítač a software, ale pracovný nástroj, nepotrebujete tlačiareň, ale vytlačený dokument, neriešite, kde zohnať toner, či papier. Neriešite ani to, čo s pokazeným zariadením. Vďaka jasne dohodnutým pravidlám zmluvy na službu je všetko stanovené vopred. Prostredníctvom čísla zákazníckej podpory sme vám k dispozícií a garantujeme rýchle riešenie vašich požiadaviek. Outsourcing funguje na základe vopred stanovených SLA zmlúv, ktoré vám prinášajú jasné a jednoduché fungovanie, prehľadné plánovanie s ohľadom na budúce potreby, no zároveň prináša optimalizáciu vašich nákladov cez OPEX.

Partnerstvá

Počítače, notebooky, servery, diskové polia

Je nám cťou byť GOLD partnerom spoločnosti DELL. V rámci partnerskému programu sme súčasťou siete, ktorá nám umožňuje každý jeden deň pomáhať svojím zákazníkom s transformáciou IT prostredí a nástrojov tak, aby  nerušene smerovali k svojim cieľom. Prístup k budúcim technológiám nám umožňuje poskytovať tie najlepšie služby a špičkové produkty už dnes.

Switche, routre, videokonferenčné systémy

Členstvo v skupine vybraných partnerov s Ciscom ako lídrom sieťových technológií nám dáva priestor garantovať našim zákazníkom top technológiu v najvyššej úrovni zabezpečenia. Vďaka produktom, technológiám a znalostiam, ktoré máme k dispozícii s predstihom, dodávame tie najlepšie riešenia pre sieťovú komunikáciu, bezpečnosť a online spoluprácu.

Zlatý partnerský vzťah s ESET prináša garanciu bezpečnosti pre každého nášho zákazníka. Špičková technológia zo Slovenska nás napĺňa hrdosťou pri implementáciách tých najlepších riešení. Riešení, ktoré zabezpečujú vo svete IT kľudný spánok a istotu bezpečnosti na každej úrovni.
Vzťah s celosvetovo uznávaným partnerom pre jeho spoľahlivosť a bezpečnosť nám umožňuje byť pevnou oporou našim zákazníkom

Ako overený Silver partner Microsoftu sa špecializujeme na poskytovanie aktuálnych riešení. Starostlivo budované kompetencie a znalosti nám umožňujú posúdiť a navrhovať riešenia pre naplnenie potrieb zákazníka v oblasti Windows, Office a Azure.  Ako partner Microsoftu pomáhame zákazníkom vďaka implementáciám nástrojov, systémov aj cloudových riešení získavať nové možnosti na rozširovanie podnikových schopností, efektivity a zvyšovania profitability.

Vďaka partnerstvu s lídrom tlačových riešení XEROX dodávame našim zákazníkom najvyššiu kvalitu nielen tlačiarní, ale celých tlačových riešení. Od zariadení, cez služby až po bezpečnostné a digitalizačné procesy naši trénovaní špecialisti implementujú a spravujú na každej jednej lokalite zákazníka. Tlačové riešenia si vyžadujú kvalitný servis, preto sme si zvolili spoločnú cestu so silným partnerom. Naši technici sú vždy pripravení zabezpečiť kontinuitu služby tlače.

Partnerstvo s najlepším producentom zobrazovacích jednotiek pre profesionálne riešenia, prináša do sveta IT živé farby a istotu kvality. Partnerský vzťah nám umožňuje nielen dodať, ale aj žiť s najlepšími technológiami. Vďaka Samsungu majú naši zákazníci tie najlepšie zážitky s produktami SMART obrazoviek a mobilných zariadení, vrátane nadstavbových služieb.

Zvolili sme si toho najsilnejšieho partnera v oblasti IT bezpečnosti, pretože nám to umožňuje pomáhať našim zákazníkom mať bezpečný a istý biznis vždy a stále. Checkpoint ako vendor orientujúci sa cielene a výhradne na IT bezpečnosť je zárukou, že naše riešenia na jeho produktoch sú správna voľba. Vďaka pravidelným tréningom sme vždy pripravení reagovať na každodenné bezpečnostné otázky.

Tie najmodernejšie a najvýkonnejšie cloudové riešenia na Slovensku, to je pre nás TCom. Vďaka úzkemu partnerstvu čerpáme množstvo výhod, umožňujúce našim zákazníkom byť flexibilnejší a dostupnejší. Obrovský zdroj informácií umožňuje našim certifikovaným špecialistom v cloud riešeniach byť vďaka tomuto partnerstvu vždy po ruke.

Pochopenie výziev a potrieb spoločností, ktoré potrebujú zabezpečiť vysokú dostupnosť v dnešnom komplexnom svete, nás spojilo s Veeam, priekopníkom v oblasti dnešných služieb v IT. Vďaka takto silnému partnerovi, vieme obnoviť akúkoľvek IT službu a súvisiacu aplikáciu v rádoch minút, či sekúnd. Partnerstvo nám prináša možnosť poskytovať našim zákazníkom tie najaktuálnejšie a najbezpečnejšie riešenia pre zálohovanie a vysokú dostupnosť dát.