Aj my chceme viac žien v IT!

20160502125731_girlsdaybanner.jpg

Vo štvrtok 28. apríla 2016 sme sa opäť aktívne zúčastnili celosvetovej iniciatívy Girl´s Day pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku. Naša spoločnosť považuje participáciu na tomto projekte ako výzvu a zároveň poslanie, ktorým cieľom je prezentovať dievčatám atraktivitu odboru IT ako perspektívneho životného smeru a prípadného budúceho povolania.

GIRLS DAY 630 297.jpg

Tento rok nás navštívili študentky z ďalekého Liptovského Hrádku, Spišskej Novej Vsi a Prešova. Dievčatá sa stali na pár hodín súčasťou našej spoločnosti, navštívili jednotlivé oddelenia, vyskúšali si tvorbu web stránok, e-shopov, web dizajn, programovanie, či prácu v CRM systéme. Najpopulárnejšia bola počítačová grafika, v ktorej by väčšina z nich rada pokračovala aj na vysokej škole.

GIRLS DAY praca .jpg

GIRLS DAY praca 1.jpg

GIRLS DAY praca2.jpg

GIRLS DAY praca 3.jpg

GIRLS DAY praca 5.jpg

Cieľom projektu je zvýšiť podiel nežnejšieho pohlavia v technologických odboroch, čoho je naša spoločnosť svetlým príkladom, nakoľko sa v K_CORP, s.r.o. počet žien medziročne zvýšil o 100 %.

Slovensko je moderná krajina, kde je rovnosť medzi mužmi a ženami na pomerne vysokej úrovni. Sú však sféry spoločenského života, kde sú rozdiely medzi ich vnímaním ešte stále veľmi výrazné. A práve IT je jedna z nich. Ďakujeme preto organizácii Aj Ty v It za skvelý projekt na podporu žien v IT pod názvom Girl´s Day, našim zamestnancom a dievčatám, ktoré nás navštívili.

Svet patrí vám, využite všetky príležitosti, ktoré vám ponúka. A hlavne si to užite! 

VIDEO: Girl´s Day - Portál Spišská Nová Ves - TV Reduta

Na záver sme zapózovali: K_CORP Krásky :) 

GIRLS DAY2.jpg

GIRLS DAY .jpgPotrebujete kvalitnú a originálnu webovú stránku, realitný portál alebo e-shop?